Van €1.300,– tot €2.240, – p.p. op basis van kamer keuze en aantal personen per kamer
Laat de dagelijkse drukte achter je en omarm een oase van rust tijdens ons betoverende yoga reis in het prachtige Umbrië. Dompel jezelf onder in zeven dagen vol rust, inspiratie en nieuwe energie. Gedurende de week zul je begeleid worden door onze ervaren yogadocente Sim Sidhu.
Begin de dag met een ontspannende yogales midden in de natuur; wordt rustig wakker door de verschillende yoga poses terwijl je het prachtige uitzicht in je op neemt. Geniet daarna van het uitgebreide ontbijt met heerlijke verse en biologische producten en natuurlijk heerlijke Italiaanse koffie. Na het ontbijt stap je weer op de yogamat voor yoga waarbij je weinig beweegt en vooral nog dieper ontspant.
Na inspanning is het tijd voor ontspanning! Verwen jezelf met een massage, Reiki of Acces Bars behandeling. Relax aan het zwembad of ga op ontdekking in de omgeving. Bezoek de schilderachtige dorpjes, zwem in de nabijgelegen watervallen del Menotre of maak een wandeltocht door het Umbrische heuvellandschap.
Programma
Het programma van je 8-daagse yogareis (van zaterdag tot zaterdag) ziet er in grote lijnen als volgt uit: je verblijft in de schitterend Italiaanse Borgo Castello Panicaglia in Umbrië. De aankomstdag staat in het teken van de eerste kennismaking, gevolgd door Yoga Nidra en een ademcirkel in ons idyllische kerkje. Met s ’avonds een gezamenlijk welkomstdiner. Daarna volgen zes dagen met yogalessen, een kookworkshop, een stadstour door Assisi, een stilte wandeling met yoga in Monastero San Biagio en tijd voor ontspanning en ontdekking. Natuurlijk kan de Italiaanse keuken niet ontbreken in dit geheel en zal er volop genoten worden van al het lekkers wat Umbrië te bieden heeft.
Voel je daarnaast vrij om de planning aan te passen naar jouw behoeften. Niks moet, alles mag er gedurende deze week!
Yoga docent
Sim: “In 2013 ontdekte ik yoga en sindsdien ben ik niet meer gestopt met het beoefenen van yoga. De wijze waarop ik yoga yoga beoefen verandert wel steeds en het is steeds meer meditatief geworden door de jaren heen. De reis van ‘yoga beoefenen met het lichaam’ en via het lichaam jezelf beter leren kennen, is een prachtige reis geweest! Het voelen van energie dat door het lichaam stroomt, de ruimtelijkheid die je ervaart van binnen en de rust in het hoofd na een yogales: dit zijn hele waardevolle ervaringen die ik anderen ook graag wil gunnen. Dat is één van de hoofdredenen waarom ik yogales geef.”
Tijdens dit retreat zijn de eerste yogalessen in de ochtend ontspannend, maar ook uitdagend. De lessen zijn geschikt voor ieder niveau en voor iedere leeftijd. Het gaat hierbij om de stijlen Vinyasa en Hatha yoga. Na het ontbijt wordt er vooral Yin yoga en yoga Nidra beoefend. Hierbij wordt er weinig bewogen, maar kan er veel gebeuren in het lichaam en in de geest. De yogalessen zijn bedoeld om jou dichterbij jezelf te laten komen, weg van jouw dagelijkse sleur.
Meer dan alleen yoga – Acces Bars | Reiki | Massages
In Amsterdam geef ik yogales, maar ook massages en energetische behandelingen waarbij de insteek altijd is om mijn cliënten meer ontspannen van de massagetafel af te laten stappen. De massages kunnen intens zijn, maar ook milder. Dit hangt geheel af van jouw wensen zijn. Ik werk altijd op het bindweefsel, want daar ligt veel spanning opgeslagen. Het is mijn taak om, in samenwerking met jou en jouw ademhaling, de spanning te verminderen.
Access Bars is een behandeling waarbij ik heel mild wat punten op het hoofd aanraak. Als jouw hersenen een computer zouden zijn, dan kun je deze behandeling zien als een virusscanner. Het helpt jou loslaten wat je niet meer nodig hebt en vaak zijn dit overtuigingen die jou niet meer dienen. Het geeft diepe ontspanning wat doorwerkt op het lichaam. Vaak vallen mensen ook in slaap tijdens deze behandeling.
Tijdens de behandelingen zal er gebruik gemaakt worden van Oro di Spello. Een hoogwaardige olie gemaakt van gecertificeerde biologische extra vergine olijfolie. De olijfolie ondersteunt de regeneratie van de huid en behoud van de vochtbalans, tevens heeft het een heerlijke geur.
Naast de Acces Bars behandelingen, bieden we Reiki behandelingen ten behoefte van heling, ontspanning en welzijn. Daarnaast is het mogelijk om een massage of schoonheidsbehandeling in te plannen bij de wellness op vijf minuten rijden van de Borgo.
Tips van Sim
Zaterdag
Vanaf 15:00 uur kan je inchecken op de Borgo en is er tijd om te settelen in de kamer. Om 17:00 uur ga je kennis maken met de groep en zal de eerste yogasessie plaatsvinden in de vorm van Yoga Nidra en een ademhalingscirkel. Na deze ontspannende sessie zullen jullie aanschuiven voor het gezamenlijke welkomstdiner.
Zondag – Maandag
Begin de dag goed met een heerlijk vers sapje en licht ontbijt. Waarna je op de mat stapt voor een actieve yogales. Vervolgens is het tijd om uitgebreid te ontbijten. Om vervolgens het tweede gedeelte van jullie les een rustige vorm van yoga te beoefenen. Geniet daarna van een heerlijke Italiaanse lunch om plannen te maken voor de namiddag. Ga je lekker relaxen aan het zwembad? Plan je een massage in? Of ga je er op uit? Aan jou de keuze! S ’avonds komen jullie samen om te genieten van het diner!
Dinsdag
Begin de dag goed met een heerlijk vers sapje en licht ontbijt. Waarna je op de mat stapt voor een actieve yogales. Vervolgens is het tijd om uitgebreid te ontbijten. Daarna is het tijd om de wandelschoenen aan te trekken voor een (stilte)wandeling naar het klooster waar jullie een yogales in de stilteruimte van deze bijzondere plek krijgen. Na de yogales zullen jullie verder wandelen om neer te strijken in de olijfgaard voor een heerlijke lunch. Na de lunch wandelen jullie terug naar de Borgo waar jullie genieten van een vrije middag om s ‘avonds de dag af te sluiten tijdens het diner.
Woensdag
Vandaag tijd om lekker uit te slapen! Kom ontbijten zodra je eraan toe bent. Daarna is het tijd om de keuken in te duiken voor een kookworkshop van onze Italiaanse chef. Geniet van de zelfgemaakte gerechten tijdens de lunch. Buik lekker uit aan het zwembad of trakteer jezelf op een spa behandeling in de nabijgelegen wellness. Sluit s ‘avonds aan voor een feestelijke pizza avond; proef de overheerlijke traditionele pizza’s uit onze pizzaoven.
Donderdag
Wederom de dag goed beginnen met een heerlijk vers sapje en licht ontbijt. Waarna je op de mat stapt voor een actieve yogales. Daarna is het tijd om uitgebreid te ontbijten. Om vervolgens het tweede gedeelte van jullie les een rustige vorm van yoga te beoefenen. Geniet daarna van een heerlijke Italiaanse lunch om plannen te maken voor de namiddag. Ga je lekker relaxen aan het zwembad? Plan je een massage in? Of ga je er op uit? Aan jou de keuze! S ’avonds komen jullie samen om te genieten van het diner!
Vrijdag
Voor de vroege vogels staat er een sapje en licht ontbijt klaar, waarna je op de mat stapt voor een actieve yogales. Vervolgens is het tijd om uitgebreid te ontbijten. Ga samen op ontdekking en laat je meenemen door onze gids op stadstour door Assisi. Leer over de historie van de stad en bezoek de op twee na grootste basiliek van Italië: Basilica di San Francesco. Na deze informatieve middag stap je nogmaals op de mat voor een yogales tijdens het golden hour. Gedurende deze milde Yin/ Nidra Yoga ga je een intentie te vormen om mee naar huis te nemen. De les wordt gevolgd door een gezamenlijk aperitief met Italiaanse lekkernijen. Vervolgens geniet je nog een laatste keer samen van het diner.
Zaterdag
Op zaterdag ontbijten we nog samen om vervolgens vol nieuwe energie terug te keren naar huis.
*Het definitieve programma zal een week van te voren gedeeld worden.
Inbegrepen
Niet inbegrepen
Transport
Je kunt ervoor kiezen om vanaf thuis met de auto naar de Borgo te reizen of door te vliegen op Perugia, Ancona, Rome Fiumicino, Florence of Pisa. Op zaterdag gaat er een vlucht vanuit Rotterdam op Perugia en andersom. Vanaf de luchthaven is het mogelijk om met een huurauto naar de Borgo te reizen. Gedurende de week is het prettig om een auto ter beschikking te hebben om de omgeving te kunnen verkennen. We bieden de mogelijkheid om voorafgaand in contact te komen met andere deelnemers zodat, mocht je dat fijn vinden, je samen kan reizen.
Aantal deelnemers
Tijdens deze yogareis hebben we plek voor 15 deelnemers. De yogalessen zullen in het Nederlands of Engels gegeven worden (afhankelijk van de voorkeurstaal van de deelnemers). Wacht dus niet langer en reserveer nu jouw plek bij ons onvergetelijke yoga retreat en geef jezelf het ultieme cadeau van nieuwe energie en balans. Voor vragen neem contact op met events@borgocastellopanicaglia.com.
Interesse in deze reis op een ander moment? Laat het ons weten en we houden je op de hoogte van de voorjaarsdata.